Litteraturscen Östergötland

Norrköpings bokbuss

Skolor och förskolor hösten 2021

Måndag 6/9, 4/10, 8/11, 6/12
Kl. 08.30-08.55 Fsk Solstenen, hpl Rambogatan/Rapsgatan
Kl. 09.00-09.30 Fsk Björnbäret, Fsk Rönnbäret, Ånestadsgatan 225
Kl. 09.45-11.15 Dagsbergs skola

Måndag 13/9, 11/10, 15/11, 13/12
Kl. 08.30-09.00 Fsk Riddarbacken, Runstensvägen 7
Kl. 09.10-10.20 Kimstadskolan
Kl. 10.30-11.00 Tallbacken fsk, Backvägen 5C, Kimstad

Måndag 23/8, 20/9, 18/10, 22/11
Kl. 08.40-11.00 Vånga skola, fsk Vånga, fsk Smedbystugan

Måndag 30/8, 27/9, 25/10, 29/11
Kl. 08.30-09.00 Fsk Solbacken, Charlottes väg 2, Norsholm
Kl. 09.20-11.00 Grebyskolan

 

Onsdag 8/9, 6/10, 10/11, 8/12
Kl. 08.35-09.05 Fsk Solgläntan, Stålbomsgatan 14
Kl. 09.10-09.40 Fsk Lagerlunda, Boktryckaregatan 12
Kl. 10.00-11.30 Svärtingehus skola

Onsdag 18/8, 15/9, 13/10, 17/11, 15/12
Kl. 08.40-09.20 Fsk Slätmon, fsk Utsikten, Utsiktsvägen 49
Kl. 09.30-11.30 Svärtinge skogsbacke

Onsdag 25/8, 22/9, 20/10, 24/11
Kl. 08.30-09.00 Fsk Säterdal, Slätmostigen 5
Kl. 09.15-09.45 Fsk Tingsbröten, Finspångsvägen 559
Kl. 10.00-11.30 Svärtingehus skola

Onsdag 1/9, 29/9, 27/10, 1/12
Kl. 08.30-08.50 Fsk Nektarinen, Stockholmsv. 31
Kl. 08.55-09.15 Fsk Plysaren, Bergslagsgatan 10
Kl. 09.20-09.45 Fsk Fröbelgården, Fsk Vittra, Värmlandsgatan
Kl. 10.00-10.25 Fsk Murklan, Brånnestadsgatan 1
Kl. 10.35-11.00 Fsk Körsbäret, Fsk Silverdansen, Långdansgatan 4

 

Torsdag 2/9, 30/9, 11/11, 9/12
Kl. 08.30-08.55 Fsk Hultet, Villagatan 23-25
Kl. 09.10-09.40 Fsk Trombonen, Klockaretorpets Familjecentral, Matilda Jungstedts gata
Kl. 09.45-10.15 Fsk Valthornet, Torsten Fogelqvists gata
Kl. 10.20-10.50 Fsk Gitarren, Albert Engströms gata 1

Torsdag 9/9, 14/10, 18/11, 16/12
Kl. 08.30-09.10 Fsk Jursla, Jursla Trädgårdsväg 1
Kl. 10.00-11.00 Kvarsebo skola och förskola

Torsdag 19/8, 16/9, 21/10, 25/11
Kl. 08.30-09.00 Fsk Sjörövaren, Spantgatan 5
Kl. 09.05-09.35 Fsk Jollen, fsk Focken, Pråmgatan 1
Kl. 09.40-10.10 Fsk Isjakten, fsk Skeppet, Bråviksvägen 54
Kl. 10.15-11.00 Fsk Båten, fsk Kompassen, fsk Solstrålen, Travbanevägen 3

Torsdag 26/8, 23/9, 28/10, 2/12
Kl. 09.00-11.00 Kättinge skola, fsk Kättinge

 

Fredag 10/9, 22/10, 3/12
Kl. 08.30-09.00 Fsk Hyllan, Skärlundagatan 6
Kl. 09.05-09.35 Fsk Vindruvan, Folkborgsvägen 19
Kl. 09.40-10.15 Fsk Borgen, Anna Särströms gata 6
Kl. 10.20-11.00 Fsk Örtagården, Dalviksgatan 71

Fredag 27/8, 24/9, 19/11, 17/12
Kl. 08.45-09.10 Fsk Skogsgläntan, Björklundsvägen 23, Ljunga
Kl. 09.25-09.50 Fsk Kullen, Furingstad
Kl. 10.00-11.30 Tåby skola

 

 

 

Litteraturscen Östergötland Loga

Program Litteraturscen Ö