Personal Mjölby

Entré Mjölby bibliotek

Bibliotekschef

Anya Feltreuter

Telefon: 010 - 234 51 04
anya.feltreuter@mjolby.se

Barnavdelningen

Helene Axelsson, de yngre barnen

Telefon: 010-234 51 06
helene.axelsson@mjolby.se

Abby Andersson, de äldre barnen

Telefon: 010-234 62 72
Abby.BaizuraAndersson@mjolby.se

Ann-Catrin Andersson

Telefon: 010 - 234 50 05
ann-catrin.andersson@mjolby.se

Fackmedier, digital delaktighet

Anna Hagelin

010-234 56 28
anna.hagelin@mjolby.se

Skönlitteratur, service till invandrare och studerande, lättläst

Helena Bengtsson

Telefon: 010-234 51 38
helena.bengtsson@mjolby.se

Uppsökande verksamhet, talböcker, Boken kommer

Kerstin Sivebrand 

Telefon: 010-234 52 38
kerstin.sivebrand@mjolby.se

Skänningeanstalten

Nils Grönlund

Telefon: 010- 234 59 38
nils.gronlund@mjolby.se

Film, tidskrifter, datorer/teknik

Ola Ekström

Telefon: 010-234 59 74
ola.ekstrom@mjolby.se

Ungdomar, bibliotekssystem, marknadsföring

Emelie Hedlund

Telefon: 010- 234 59 69
emelie.hedlund@mjolby.se

Projektledare litteraturprojektet Bokappétit

Agneta Hagelin
agneta.hagelin@mjolby.se

Projektledare gemensamt KUR-projekt Mjölby/Vadstena/Boxholm

Clara Karlin

Telefon: 010-234 56 39
clara.karlin@mjolby.se 

Utställningar Galleri Hörnet

Lena Lindgren, kultur- och fritidsstrateg

Telefon: 010-234 51 03
lena.lindgren@mjolby.se