Personal Mjölby

Entré Mjölby bibliotek

Bibliotekschef

Anya Feltreuter

Telefon: 010-234 51 04
anya.feltreuter@mjolby.se

Barnavdelningen

Emma Alfredsson, de yngre barnen

Telefon: 010-234 51 06
emma.alfredsson@mjolby.se

Abby Andersson, de äldre barnen

Telefon: 010-234 62 72
Abby.BaizuraAndersson@mjolby.se

Facklitteratur, databaser

Anna Hagelin

Telefon: 010-234 56 28
anna.hagelin@mjolby.se

Skönlitteratur, service till invandrare och studerande, lättläst

Helena Bengtsson

Telefon: 010-234 51 38
helena.bengtsson@mjolby.se

Digital delaktighet, teknikhandledning

Hanna Nykvist

Telefon: 010-234 62 71
hanna.nykvist@mjolby.se

Uppsökande verksamhet, talböcker, Boken kommer, unga vuxna

Kerstin Sivebrand 

Telefon: 010-234 52 38
kerstin.sivebrand@mjolby.se

Skänningeanstalten

Nils Grönlund

Telefon: 010-234 59 38
nils.gronlund@mjolby.se

Fjärrlån, TV-spel

Ola Ekström

Telefon: 010-234 59 74
ola.ekstrom@mjolby.se

System, webb och programverksamhet

Clara Karlin

Telefon: 010-234 59 69
clara.karlin@mjolby.se

Projektledare barn

Anna Severin

Telefon: 010-234 56 39
anna.severin@mjolby.se

Utställningar Galleri Hörnet

Lena Lindgren, kultur- och fritidsstrateg

Telefon: 010-234 51 03
lena.lindgren@mjolby.se