Turlista förmiddagar Norrköpings bokbuss

Språk

Englishsuomisvenska
Norrköpings bokbuss

Skolor och förskolor hösten 2022

Måndag 22/8, 19/9, 17/10, 21/11
08.30-08.55 Fsk Solstenen, Rambogatan/Rapsgatan
09.00-09.30 Fsk Björnbäret, Fsk Rönnbäret, Ånestadsgatan 225
09.45-11.15 Dagsbergs skola

Måndag 29/8, 26/9, 24/10, 28/11
08.30-09.00 Fsk Riddarbacken, Runstensvägen 7
09.10-09.40 Fsk Tallbacken, Backvägen 5C, Kimstad
09.50-11.00 Kimstadskolan

Måndag 5/9, 3/10, 7/11, 5/12
08.40-11.00 Vånga skola, Fsk Vånga, fsk Smedbystugan

Måndag 12/9, 10/10, 14/11, 12/12
08.30-09.00 Fsk Solbacken, Charlottes väg 2, Norsholm
09.20-11.00 Grebyskolan

 

Onsdag 7/9, 5/10, 9/11, 7/12
08.35-09.05 Fsk Solgläntan, Stålbomsgatan 14
09.10-09.40 Fsk Lagerlunda, Boktryckaregatan 12
10.00-11.30 Svärtingehus skola

Onsdag 31/8, 28/9, 26/10, 30/11
08.40-09.20 Fsk Slätmon, Fsk Utsikten, Utsiktsvägen 49
09.30-11.30 Svärtinge skogsbacke

Onsdag 24/8, 21/9, 19/10, 23/11
08.30-09.00 Fsk Säterdal, Slätmostigen 5
09.15-09.45 Fsk Tingsbröten, Finspångsvägen 559
10.00-11.30 Svärtingehus skola

Onsdag 14/9, 12/10, 16/11, 14/12
08.30-09.00 Fsk Jursla, Jursla Trädgårdsväg 1
09.15-09.40 Fsk Plysaren, Fsk Nektarinen, Bergslagsgatan 10
09.45-10.15 Fsk Fröbelgården, Fsk Vittra, Värmlandsgatan
10.30-11.00 Fsk Murklan, Brånnestadsgatan 1

 

Torsdag 18/8, 15/9, 20/10, 24/11
08.30-08.55 Fsk Hultet, Villagatan 23-25
09.10-09.40 Fsk Trombonen, Klockaretorpets Familjecentral, Matilda Jungstedts gata
09.45-10.15 Fsk Valthornet, Torsten Fogelqvists gata
10.20-10.50 Fsk Gitarren, Albert Engströms gata 1

Torsdag 25/8, 22/9, 27/10, 1/12
09.00-11.00 Kvarsebo skola och förskola

Torsdag 1/9, 29/9, 10/11, 8/12
08.30-09.00 Fsk Sjörövaren, Spantgatan 5
09.05-09.35 Fsk Jollen, Fsk Focken, Pråmgatan 1
09.40-10.10 Fsk Isjakten, fsk Skeppet, Bråviksvägen 54
10.15-11.00 Fsk Båten, fsk Kompassen, fsk Solstrålen, Travbanevägen 3

Torsdag 8/9, 13/10, 17/11, 15/12
09.00-11.00 Kättinge skola och förskola

 

Fredag 26/8, 23/9, 18/11, 16/12
08.30-09.00 Fsk Hyllan, Skärlundagatan 6
09.05-09.35 Fsk Vindruvan, Folkborgsvägen 19
09.40-10.15 Fsk Borgen, Anna Särströms gata 6
10.20-11.00 Fsk Örtagården, Dalviksgatan 71

Fredag 9/9, 21/10, 2/12
08.45-09.10 Fsk Skogsgläntan, Björklundsvägen 23, Ljunga     
09.25-09.50 Fsk Kullen, Furingstad
10.00-11.15 Tåby skola