Turlista förmiddagar Norrköpings bokbuss

Språk

Englishsuomisvenska
Norrköpings bokbuss

Skolor och förskolor våren 2021

Måndag 18/1, 15/2, 29/3, 3/5, 31/5
Kl. 08.30-08.55 Fsk Solstenen, hpl Rambogatan/Rapsgatan
Kl. 09.00-09.30 Fsk Björnbäret, Fsk Rönnbäret, Ånestadsgatan 225
Kl. 09.45-11.15 Dagsbergs skola

Måndag 25/1, 1/3, 12/4, 10/5, 7/6
Kl. 08.30-09.00 Fsk Riddarbacken, Runstensvägen 7
Kl. 09.10-10.20 Kimstadskolan
Kl. 10.30-11.00 Tallbacken fsk, Backvägen 5C, Kimstad

Måndag 1/2, 15/3, 19/4, 17/5
Kl. 08.40-11.00 Vånga skola, fsk Vånga, fsk Smedbystugan

Måndag 8/2, 22/3, 26/4, 24/5
Kl. 08.30-09.00 Fsk Solbacken, Charlottes väg 2, Norsholm
Kl. 09.20-11.00 Grebyskolan

 

Onsdag 3/2, 10/3, 14/4, 12/5, 9/6
Kl. 08.35-09.05 Fsk Solgläntan, Stålbomsgatan 14
Kl. 09.10-09.40 Fsk Lagerlunda, Boktryckaregatan 12
Kl. 10.00-11.30 Svärtingehus skola

Onsdag 13/1, 10/2, 17/3, 21/4, 19/5
Kl. 08.40-09.20 Fsk Slätmon, fsk Utsikten, Utsiktsvägen 49
Kl. 09.30-11.30 Svärtinge skogsbacke

Onsdag 20/1, 17/2, 24/3, 28/4, 26/5
Kl. 08.30-09.00 Fsk Säterdal, Slätmostigen 5
Kl. 09.15-09.45 Fsk Tingsbröten, Finspångsvägen 559
Kl. 10.00-11.30 Svärtingehus skola

Onsdag 27/1, 3/3, 31/3, 5/5, 2/6
Kl. 08.30-09.00 Fsk Nektarinen, Fsk Plysaren, Stockholmsv. 31
Kl. 09.05-09.35 Fsk Fröbelgården, Fsk Vittra, Värmlandsgatan
Kl. 09.55-10.20 Fsk Murklan, Brånnestadsgatan 1
Kl. 10.30-11.00 Fsk Körsbäret, Fsk Silverdansen, Långdansgatan 4

 

Torsdag Klockaretorpet 14/1, 11/2, 18/3, 22/4, 27/5
Kl. 08.30-08.55 Fsk Hultet, Villagatan 23-25
Kl. 09.10-09.40 Fsk Trombonen, Klockaretorpets Familjecentral, Matilda Jungstedts gata
Kl. 09.45-10.15 Fsk Valthornet, Torsten Fogelqvists gata
Kl. 10.20-10.50 Fsk Gitarren, Albert Engströms gata 1

Torsdag 21/1, 18/2, 25/3, 29/4, 3/6
Kl. 08.30-09.00 Fsk Hyllan, Skärlundagatan 6
Kl. 10.00-11.00 Kvarsebo skola och förskola

Torsdag Lindö 28/1, 4/3, 1/4, 6/5
Kl. 08.30-09.00 Fsk Sjörövaren, Spantgatan 5
Kl. 09.05-09.35 Fsk Jollen, Fsk Focken, Pråmgatan 1
Kl. 09.40-10.00 Fsk Isjakten, fsk Skeppet, Bråviksvägen 54
Kl. 10.15-11.00 Båten, fsk Kompassen, Travbanevägen 3

Torsdag 4/2, 11/3, 15/4, 20/5
Kl. 09.00-11.00 Kättinge skola, fsk Kättinge

 

Fredag 29/1, 12/3, 23/4, 21/5
Kl. 08.30-09.00 Fsk Borgen, Anna Särströms gata 6
Kl. 09.10-09.30 Fsk Örtagården, Dalviksgatan 71
Kl. 10.00-11.30 Tåby skola

Fredag 15/1, 12/2, 26/3, 7/5, 4/6
Kl. 08.45-09.10 Fsk Skogsgläntan, Björklundsvägen 23, Ljunga
Kl. 09.25-09.50 Fsk Kullen, Furingstad
Kl. 10.00-11.30 Tåby skola