Personal Motala

Foto: Birgitta Hellman Magnusson

Bibliotekschef

Johanna Hagelin

Tel: 0141-22 54 75
Mobil: 070-580 54 75
E-post: johanna.hagelin@motala.se

 

Barn och unga

E-post: bibl-barnochunga@motala.se

Anne-Lie Guldstrand

Biblioteksassistent
Tel: 0141-22 54 82
E-post: anne-lie.guldstrand@motala.se

Jonatan Nordlöv

Bibliotekarie
Tel: 072-502 71 40
E-post: jonatan.nordlov@motala.se

Evelina Ottosson

Bibliotekarie
Tel: 0141-22 54 81
E-post: evelina.ottosson@motala.se

Marie Wissting

Bibliotekarie
Tel: 0141-22 54 80
E-post: marie.wissting@motala.se

 

Talböcker, Boken kommer och service till omsorg och äldreomsorg

E-post: bibl.soc@motala.se

Inger Hollström Flis

Bibliotekarie
Tel: 0141-22 54 78
E-post: inger.hollstromflis@motala.se

Eva Persson

Biblioteksassistent
Tel: 0141-22 54 94
E-post: eva.persson@motala.se

Kerstin Bengtsson

Biblioteksassistent
Tel: 0141-22 54 79
E-post: kerstin.bengtsson@motala.se

Alexandra Jonsson

Biblioteksassistent
Tel: 0141- 22 54 94
E-post: alexandra.johnson@motala.se

 

Mångkultur/Integration

Tonny Henriksson

Bibliotekarie
Tel: 0141-22 54 90
Mobil: 072-145 49 15
E-post: tonny.henriksson@motala.se

 

Program

Tonny Henriksson

Bibliotekarie
Tel: 0141-22 54 90
Mobil: 072-145 49 15
E-post: tonny.henriksson@motala.se

 

DigidelCenter

Susanne Kastbom

Projektledare
Tel: 0141-22 54 76
E-post: susanne.kastbom@motala.se

Linda Sävhammar Gustafsson

IKT-pedagog
Tel: 0141-22 52 10
E-post: linda.savhammar.gustafsson@motala.se

Emelie Ekholm

Handledare
Tel: 0141-22 55 69
E-post: emelie.ekholm@motala.se

Alexander Tergeland

Handledare/IT-support
Tel: 0141-22 38 86
E-post: alexander.tergeland@motala.se

 

IT- Webbansvarig

Susanne Kastbom

Tel: 0141-22 54 76
E-post: susanne.kastbom@motala.se

 

Marknadsföring

Mari-Louise Wammar

Mobil: 072-144 06 76
E-post: mari-louise.wammar@motala.se

 

Systemansvarig

Jonatan Nordlöv

Bibliotekarie
Mobil: 072-502 71 40
E-post: jonatan.nordlov@motala.se

 

Fjärrlån

Tonny Henriksson

Bibliotekarie
Tel: 0141-22 54 90
Mobil: 072-145 49 15
E-post: tonny.henriksson@motala.se

 

Inköp

Maria Gottberg

Bibliotekarie
Tel: 0141-22 54 79
E-post: maria.gottberg@motala.se

Nora Höjer

Bibliotekarie
Tel: 0141-22 54 87
Mobil: 072-145 44 03
E-post: nora.hojer@motala.se

 

Tidskrifter

Barbro Alexandersson

Biblioteksassistent
Tel: 0141 22 54 33
E-post: barbro.alexandersson@motala.se

Jonatan Nordlöv

Bibliotekarie
Mobil: 072-502 71 40
E-post: jonatan.nordlov@motala.se

 

Ekonomi, fakturor m.m.

Lotta Forslöf

Biblioteksassistent
Tel: 0141-22 54 84
Tel: 0141-22 58 75
Tel: 0141-22 58 76
E-post: lotta.forslof@motala.se

 

Inköp av material m.m.

Theres Dömstedt

Biblioteksassistent
Tel: 0141-22 54 77
E-post: theres.domstedt@motala.se

 

Bokbuss

Linda Hjerth Axelsson

Bibliotekarie och bokbusschaufför
Tel: 0141-22 54 95
E-post: linda.hjert.axelsson@motala.se

 

Vaktmästeri och bokbuss

Christian Axerud

Vaktmästare
Telefon: 0141-22 54 83
E-post: christian.axerud@motala.se

Johan Munther

Bokbusschaufför och vaktmästare
Telefon: 070-289 43 99
E-post: johan.munther@motala.se