Turlista förmiddagar Norrköpings bokbuss

Språk

Englishsuomisvenska
Norrköpings bokbuss

Skolor och förskolor hösten 2020

Måndag 24/8, 21/9, 19/10, 23/11
Kl. 08.30-08.55 Fsk Solstenen, hpl Rambogatan/Rapsgatan
Kl. 09.00-09.30 Fsk Björnbäret, Fsk Rönnbäret, Ånestadsgatan 225
Kl. 09.45-11.15 Dagsbergs skola

Måndag  31/8, 28/9, 2/11, 30/11
Kl. 08.30-09.00 Fsk Riddarbacken, Runstensvägen 7
Kl. 09.10-10.20 Kimstadskolan
Kl. 10.30-11.00 Tallbacken fsk, Backvägen 5C, Kimstad

Måndag 7/9, 5/10, 9/11, 7/12
Kl. 08.40-11.00 Vånga skola, fsk Vånga, fsk Smedbystugan

Måndag 14/9, 12/10, 16/11, 14/12
Kl. 08.30-09.00 Fsk Solbacken, Charlottes väg 2, Norsholm
Kl. 09.20-11.00 Grebyskolan

 

Onsdag 19/8, 16/9, 14/10, 18/11, 16/12
Kl. 08.35-09.05 Fsk Solgläntan, Stålbomsgatan 14
Kl. 09.10-09.40 Fsk Lagerlunda, Boktryckaregatan 12
Kl. 10.00-11.30 Svärtinge skola

Onsdag 26/8, 23/9, 21/10, 25/11
Kl. 08.30-09.00 Fsk Säterdal, Slätmostigen 5
Kl. 09.15-09.45 Fsk Tingsbröten, Finspångsvägen 559
Kl. 10.00-11.30 Svärtinge skola

Onsdag 2/9, 30/9, 4/11, 2/12
Kl. 08.30-09.00 Fsk Nektarinen, Fsk Plysaren, Stockholmsv. 31
Kl. 09.05-09.35 Fsk Fröbelgården, Fsk Vittra, Bergslagsg. 36
Kl. 10.00-11.30 Svärtinge skola

Onsdag 9/9, 7/10, 11/11, 9/12
Kl. 08.45-09.45 Fsk Slätmon, fsk Utsikten, Utsiktsvägen 49
Kl. 10.00-11.30 Svärtinge skola

 

Torsdag Klockaretorpet 20/8, 17/9, 22/10, 26/11
Kl. 08.30-08.55 Fsk Hultet, Villagatan 23-25
Kl. 09.10-09.40 Fsk Trombonen, Fsk Dragspelet, Klockaretorpets Familjecentral, hpl. Matilda Jungstedts gata
Kl. 09.45-10.15 Fsk Valthornet, Torsten Fogelqvists gata
Kl. 10.20-10.50 Fsk Gitarren, Albert Engströms gata 1

Torsdag 27/8, 24/9, 5/11, 3/12
Kl. 08.30-09.00 Fsk Hyllan, Skärlundagatan 6
Kl. 10.00-11.00 Kvarsebo skola och förskola

Torsdag Lindö 3/9, 8/10, 12/11, 10/12
Kl. 08.30-09.00 Fsk Sjörövaren, Spantgatan 5
Kl. 09.05-09.35 Fsk Jollen, Fsk Focken, Pråmgatan 1
Kl. 09.40-10.00 Fsk Isjakten, fsk Skeppet, Bråviksvägen 54
Kl. 10.15-11.00 Båten, fsk Kompassen, Travbanevägen 3

Torsdag 10/9, 15/10, 19/11, 17/12
Kl. 09.00-11.00 Kättinge skola, fsk Kättinge

 

Fredag 21/8, 18/9, 13/11, 11/12
Kl. 08.30-09.00 Fsk Borgen, Anna Särströms gata 6
Kl. 09.10-09.30 Fsk Örtagården, Dalviksgatan 71
Kl. 10.00-11.30 Tåby skola

Fredag 4/9, 16/10, 27/11
Kl. 08.45-09.10 Fsk Skogsgläntan, Björklundsvägen 23, Ljunga
Kl. 09.25-09.50 Fsk Kullen, Furingstad
Kl. 10.00-11.30 Tåby skola