Logga in

Bibliotekets personal

Här hittar du kontaktuppgifter till bibliotekets personal.
Hör gärna av dig om du har frågor, synpunkter eller idéer.

Bibliotekschef
Anya Feltreuter
Telefon: 0142 - 851 04
anya.feltreuter@mjolby.se
 

Barnavdelningen
Helene Axelsson, barnbibliotekarie 
Telefon: 0142-85106
helene.axelsson@mjolby.se

Ann-Catrin Andersson, biblioteksassistent
Telefon: 0142 - 850 05
ann-catrin.andersson@mjolby.se


Fackmedier, digital delaktighet
Anna Hagelin, bibliotekarie
0142-856 28
anna.hagelin@mjolby.se


Skönlitteratur, service till invandrare och studerande
Helena Bengtsson, bibliotekarie
Telefon: 0142 - 851 38
helena.bengtsson@mjolby.se

Integration, medier
Maria Niemi, biblioteksassistent/sociolog
Telefon: 0142 - 851 09
maria.niemi@mjolby.se
 

Uppsökande verksamhet, lättläst, talböcker
Ståby Marit Ivarsson, bibliotekarie
Telefon: 0142 - 852 38
stabymarit.ivarsson@mjolby.se


Skänningeanstalten, sociala medier
Nils Grönlund, bibliotekarie
Telefon: 0142 - 859 38
nils.gronlund@mjolby.se


Film, tidskrifter, datorer/teknik
Ola Ekström, bibliotekarie
Telefon: 0142 - 859 74
ola.ekstrom@mjolby.se


Ungdomsbibliotekarie, systemansvarig, Skänninge bibliotek
Emelie Hedlund, bibliotekarie
Telefon: 0142 - 859 69, 072-222 42 92
emelie.hedlund@mjolby.se


Mantorps bibliotek
Emelia Sundblad, bibliotekarie, filialansvarig
Telefon: 0142 - 856 46, 0142 - 856 64, 0730834705
emelia.sundblad@mjolby.se

Kristina Johansson, biblioteksassistent
Telefon: 0142 - 856 46, 0142-859 68
kristina.johansson@mjolby.se


Skänninge bibliotek
Sissela Wasén, biblioteksassistent, tf filialansvarig
Telefon: 0142-856 39, 0142 - 851 07
sissela.wasen@mjolby.se

Helene Hjertstedt, biblioteksassistent 
Telefon: 0142-856 39, 0142 - 856 38
helene.hjertstedt@mjolby.se


Webbredaktör/informatör
Agneta Hagelin
Telefon: 0142-851 02
agneta.hagelin@mjolby.se


Datorer/teknik/Drop in
Senad Basic
Telefon: 0142-85100
senad.basic@mjolby.se

 


 

 

 

Till sidans topp Till sidans topp

Här finns vi också

Facebook    Flickr
   Twitter    Instagram



Tel: 0142-851 05, 0142-851 00 | E-adress: mjolbybibliotek[a]mjolby.se | Besöksadress: Burensköldsvägen 13 | Postadress: Mjölby kommun, Biblioteket 595 80 Mjölby



Till startsida Till våra inspirationssidor Innehållsöversikt med en lista på sökord från A till Ö Bibliotekets program Vanliga frågor och svar Kontakta eller fråga oss